آپ زیپر-فروشگاه اینترنتی کیف

09197552422

حساب کاربری

09197552422

کیف دستی به چه معناست و کاربرد و انواع آن به چه صورتی می باشد ؟

کیف دستی

آشنا شدن با انواع آن 

کیف از مهم ترین اکسسوری های آقایان و بانوان می باشد. که در موارد مختلفی مانند کیف رودوشی و کیف دستی وجود دارد.دراین مقاله شما را با محبوب ترین نوع این کیف و کاربرد های آن آشنا خواهیم کرد.

کیف دستی

کیف دستی به چه معناست ؟

وسیله ای می باشد که برای حمل وسایل ضروری مانند حمل کیف پول و پول و تلفن همراه و دیگر وسایل مورد استفاده قرار می گیرد.این کیف دارای یک دسته و بند می باشد. که به گونه ای می باشد که میتوانیم آن را روی شانه خود انداخته و یا آن را با دست بگیریم.بعضی از این کیف ها دارای قسمت های خارجی و داخلی می باشند. که به شکل دکمه ای و یا زیپ دار این امکان را به شما میدهد که وسایل خود را درون آن بگذارید.

این نوع کیف ها قبلا به کیف های کوچکی معروف بودند که فقط برای حمل پول استفاده می شدند اما در حال حاضر به کیف های بزرگتری اشاره دارند که برای حمل وسایل روزمره می باشند.به طور کلی این کیف از نوع جنس و سبک های متعددی در قالب های کیف های کمری و کوله پشتی در دسترس می باشند.

انواع آن

در ادامه به محبوب ترین انواع کیف های دستی وکاربردهای آن اشاره شده است

 • کوله پشتیکیف دستی کوله پشتی

این کیف که معمولا بر روی پشت حمل می شود .دارای 2 بند بر روی شانه است ولی دارای دستگیره جداگانه در قسمت بالایی آن می باشد که برای حمل دستی نیز کاربرد دارد به این نوع کیف کوله پشتی میگویند.کیف دستی کوله پشتی ، معمولا کوچکتر از یک کوله پشتی معمولی و یا استاندارد می باشد.این نوع کیف برای لباس های روزمره انتخاب مناسبی می باشد اما برای لباس های رسمی و یا حتی نیمه رسمی مناسب نمی باشد.

 • کیف باررل

این کیف به شکل استوانه ای می باشد که به شکل یک بشکه است. ومعمولا دارای یک بند رو دوشی بلندی با ضخامت زیادی را داراست.که در جهت حمل آن مورد استفاده قرار می گیرد.کیف بارل دارای فضا و حجم بسیار زیادی می باشد که انتخاب خوب ومناسبی برای ورزشکاران می باشد و نباید از آن به عنوان کیف روزمره استفاده نمود.

 

 • کیف سبدیکیف سبدی

این کیف نوعی کیف طراحی شده از جنس حصیر ویا چوب های نازک می باشد که به صورت حصیری در هم بافته شده اند.این کیف  قفلی و دستگیره برای باز وبسته کردن و دسته ای کوتاه برای حمل کردن و گرفتن دارد.این کیف ها برای استفاده روزمره کاربردی نبوده و فقط مناسب تفریحات و پیک نیک می باشد.

 • کیف کمریکیف کمری

این کیف به شکل کیف دستی آزادی می باشد که به دور کمر با یک سگک بسته می شود.که کیف های کمری زنانه کمی رسمی تر از نوع معمولی آن ها می باشد. و از آن ها میتوانیم برای حمل وسایل ضروری در زمانی که کارهایی را در روز با آن ها انجام میدهیم استفاده نماییم.همچنین از این کیف میتوانیم برای رفتن به یک ملاقات با لباس غیر رسمی استفاده نماییم. دراین حالت انتخاب مناسبی برای لباس رسمی نمی باشد.که دلیل آن این است که نمیتوان وسایلی مانند لپتاپ ویا دیگر وسایل را باخود حمل نمود.چون این کیف کوچک بوده و برای اشیاء دم دستی مناسب می باشد

 • کیف خورجینی

این کیف به شکل استوانه ای وبیضی بوده که به همراه بند آن در صورت کشیده شدن کیف بسته می شود که دلیل نامگذاری آن این است شکل وظاهر آن شبیه به خورجین می باشد.این کیف از فضای بسیار زیادی برخوردار بوده و برای مواقعی که وسایل زیادی به همرا دارید بسیار مناسب شما می باشد وبرای لباس های غیر رسمی و یا بعضی از یونیفورم های شفلی بسیار مناسب می باشد.

 • کیف شانه ای متقاطعکیف کراس بادی

این کیف جزو یکی از همه کاره ترین و محبوب ترین کیف هایی می باشد که دارای بندی بلند میباشد و آن را میتوانید بر روی شانه یا بدن خود حمل نمایید.انواع مختلفی از آن به شکل نعلی شکل و فلپ آن وجود دارد.وبرای مناسبت های رسمی بسیار مناسب خواهد بود.این کیف به راحتی با لباس های مجلسی نیمه رسمی و غیر رسمی مورد تطبیق می باشد و هنگام استفاده از آن دست هایتان کاملا آزاد می باشد.

 • کیف کلاچکیف کلاچ

جزو دسته کیف هایی می باشند که به صورت دستی ساخته شده و به آسانی قابل حمل می باشند.این نوع کیف ها بیشتر برای شرکت در مجالس و مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی و دوستانه برای قرار گرفتن وسایلی مانند کارت های اعتباری و تلفن همراه و لوازم آرایشی مناسب می باشد که دلیل آن این است که این نوع کیف ها دستگیره و بند ندارند و باید در دست نگه داری شوند.

 • کیف دکتری

یک کیف مدرن و مستطیلی شکل می باشد که در قرن نوزدهم تا بیستم برای حمل وسایل پزشکی مورد استفاده قرار می گرفته و این کیف کاملا کاربردی و بزرگ و با کیفیت و با کفی صاف می باشد که دراین حالت فضای بسیار زیادی را برای لباس ضروری سفر و یا اقامتهای شبانه را برای افراد به وجود می آورد.

 • کیف طناب کشی

این کیف یک کیف طناب کشی از جنس نایلون و یا پارچه ساخته شده. که با بندی که در قسمت بالایی آن وجود دارد کشیده و بسته می شود.به دلیل فضای بیشتری که این کیف دارد میتوانید وسایل ضروری خود را برای مسافرت یک روزه در آن بگذارید. وبرای استفاده روزمره بسیار کاربردی می باشد.

 • کیف دافل

یک کیف بسیار بزرگ مناسب برای مسافرت می باشد. که معمولا دارای 2 دسته بالایی و یک بند بلند برای حمل کردن بر روی شانه است.این کیف که معمولا از جنس برزنت برای ماندگاری ساخته می شود برای افرادی که بیشتر به مسافرت میروند مورد مناسبی خواهد بود.همچنین اگر تمایل به استایل شیک بودن دارید این کیف مورد مناسبی می باشد.

 • کیف مسنجر

کیفی مستطیلی شکل می باشد که به طورکلی دارای یک فلپ است. که روی کیف محکم می شود ودارای یک بند بلند می باشد که بروی شانه قرار می گیرد.این نوع کیف ها معمولا برای پیک و نامه رسانی ها مورد استفاده قرار می گیرد.اما امروزه برای لوازم جانبی کاربرد دارد و مورد توجه آقایان و بانوان می باشند.درقسمت بالایی این کیف ها یک قسمت تاشو وجود دارد .که با دوقلاب بسته می شوند.ودارای 2 بند می باشند که این فرصت رابه شما میدهند که به صورت ضربدری از آن استفاده نمایید.و این کیف برای افرادی که رفت وآمد های هفته کاری دارند. و افرادی که دستگاه های الکترونیکی با خود به همراه دارند بسیار مناسب خواهد بود.

 • کیف ساتچل

طراحی این کیف دستی شبیه به کیف مسنجر بوده و به طور کلی برای حمل کتاب در محیط های دانشگاهی و اداری استفاده می شود و در قسمت جلویی آن زبانه ای وجود دارد که برای باز وبسته شدن مورد استفاده قرار می گیرد.برخی از این کیف ها دارای بند بلندی می باشند که تا پایین کمر آویزان می شود.که این کیف را کیف تجاری نیز می نامند.

 • کیف هلالی

نام دیگر این کیف شلخته می باشد که معمولا نرم و انعطاف پذیر با مخزنی هلالی شکل می باشد که از فضای زیادی برخوردار می باشد و دستگیره ندارد. از این کیف برای استفاده معمولی و روزمره به جای کیف دوشی بسیار مناسب و کاربرد ی می باشد و جادار و بزرگ می باشد.

 • کیف توته

نوعی کیف دستی به شکل کیسه می باشد. که معمولا جنس آن ها از برزنت و یا پارچه ای نازک تر ساخته شده است. و برای خرید طراحی شده است.این کیف به طور کلی و به طور موازی دو دسته در 2 طرف آن طراحی شده است.این کیف دارای مدلی پر طرفدار می باشد. و با بسیاری از لباس های آن مورد تطبیق می باشد.

 • کیف کوچک بند دار

شکل و ظاهر این کیف شبیه به کلاچ است و مستطیلی شکل می باشد. و برای حمل کیف پول های کوچک و حتی چند کارت اعتباری و یا تلفن همراه کاربر دارد.این کیف با این که یک بند دارد اما میتوان آن را در دست انداخت. و برای استفاده روزمره بسیار کاربردی و مناسب می باشد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *